Bez kategorii

Usługi CNC w Bydgoszczy – rozwijająca się dziedzina ważna dla wielu branż

usługi cnc Bydgoszcz

Usługi CNC mają dziś coraz bardziej wszechstronne zastosowanie i trudno wyobrazić sobie działanie wielu branż bez korzystania z tej technologii. Nowoczesne maszyny CNC dominują także bydgoski rynek obróbki materiałów. Co sprawia, że usługi CNC Bydgoszcz są tak popularne?

Na czym polega toczenie CNC?

Obecnie w zadadzie ciężko mówić o innej technologii toczenia, frezowania czy obróbki metalu, jeśli mowa o nowoczesnym toczeniu przez profesjonalistów. W pełni skomputeryzowany proces wypiera tradycyjne metody głównie ze względu na niesamowitą precyzyjność i dokładność wykonania względem projektu nie tylko pojedynczego elementu, ale także serii takich samych produktów.  Sam proces to nic innego jak skrawanie powierzchni poprzez wyjątkowo ostre noże tokarskie. Przedmiot umieszczony w tokarce obraca się, a zaprogramowane noże skrawają jego ściany w taki sposób, w jaki ustawiono ich ruch w komputerze. Ingerencja tokarza w proces koncentruje się na uzbrojeniu maszyny w odpowiedni materiał, wprowadzenie danych do odpowiedniego programu i ustawienie w nim punktu zero. Pozostała część procesu jest całkowicie zautomatyzowana. 

toczenie cnc Bydgoszcz

Jakie materiały podlegają toczeniu CNC?

Toczenie CNC w Bydgoszczy jest procesem elastycznym – można w ten sposób czynić obróbkę różnego rodzaju materiałów. Rozwój tej dziedziny sprawia, że lista materiałów wciąż się wydłuża. Obecnie w Bydgoszczy usługi CNC pozwalają na toczenie metali, tworzyw sztucznych i drewna. 

Usługi CNC – najpopularniejsze wykorzystanie

Dzięki toczeniu CNC stworzyć można całe spektrum części – w zasadzie nie ma ograniczeń co do używania tokarki. Tradycyjnie jednak największym zainteresowaniem usługi CNC Bydgoszcz cieszą się w kwestii produkcji:

– pierścieni,

– wałków i wałów,

– stożków,

– podkładek,

– śrub,

– tulei,

– cylindrów,

– osi.

Decydując się na wykorzystanie technologii CNC przy tworzeniu wyżej wymienionych części, zyskuje się serie elementów identycznych, bez wad fabrycznych. Dlatego też toczenie CNC w Bydgoszczy cieszy się coraz większym powodzeniem wśród wielu branż – począwszy od przemysłu, po branżę meblową, sektor rolniczy, a także mechanikę samochodową. To tylko kilka przykładów, ponieważ w zasadzie technologie CNC znajdą zastosowanie w każdym biznesie, który potrzebuje precyzyjnie wykonanych, seryjnych elementów.