Bez kategorii

Jak stworzyć własną strefę Spa na ogrodzie lub w domu?

jacuzzi

Własna strefa Spa przynosi wiele korzyści. Sauny domowe, ogrodowe a także jacuzzi pojawiają się coraz częściej u prywatnych osób. Ten artykuł powie o korzyściach, jakie przynoszą kąpiele z hydromasażem, a także parowe. Wspomnimy też, co warto mieć w swojej strefie Spa oraz jakich kosztów należy się spodziewać.

Własne Spa – Co warto w nim mieć?  

W takim Spa przede wszystkim warto mieć jacuzzi. Wanna z hydromasażem to nie tylko możliwość miłego spędzenia czasu z ukochaną osobą, rodziną czy przyjaciółmi. W jacuzzi zrelaksujesz się, odpoczniesz fizycznie, ale także zadbasz o zdrowie fizyczne. Jednak o dokładnych korzyściach w następnych akapitach. Co jeszcze przyda się w strefie Spa? Od jakiegoś czasu popularne są sauny domowe i ogrodowe. Dostosowuje się je do możliwości – mogą mieć różne kształty, kolory, być dla 2 osób lub nawet 10. Kolejnym elementem, który może znaleźć się w domowej strefie Spa jest fotel masujący. Można w nim ustawiać czas masażu, a także intensywność.  

sauny ogrodowe

Sauny ogrodowe – korzyści zdrowotne

Kąpiele parowe, z których korzysta się regularnie mogą przynieść wiele dobrego w kwestii naszego zdrowia. Często łapiesz przeziębienia? Korzystanie z sauny ogrodowej może wiele zdziałać. Takie kąpiele hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Oprócz tego korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Można więc powiedzieć, że pomaga w odchudzaniu, a stan naszej skóry poprawia się ponieważ usuwamy z organizmu wiele toksyn.

 Jacuzzi ogrodowe – Co nam daje kąpiel w wannie Spa?  

Kąpiele w jacuzzi ogrodowym pomagają w redukcji stresu. Poza tym są pomocne w walce z obrzękami nóg. Jeśli masz cellulit to po regularnych kąpielach z hydromasażem zauważysz poprawę stanu skóry. Wielu lekarzy poleca jacuzzi osobom, które zmagają się z efektami kontuzji. Podobnie jak w saunie, usuniesz z organizmu wiele toksyn i wspomożesz swój metabolizm. Jeśli masz możliwości do stworzenia u siebie mini Spa, nie zwlekaj.