Bez kategorii

Poradnia dietetyczna – skuteczna dieta od specjalisty

Dietetyk online

Moda na bycie ,,fit” staje się coraz popularniejsza. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak wygląda, co je i jaki tryb życia prowadzi. Niestety na początku drogi związanej z odchudzaniem mamy wiele problemów. Warto mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, aby po odstawieniu jej nie dopadł nas efekt jo-jo. Już dziś zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnych specjalistów do spraw dietetyki.

Poradnia dietetyczna Poznań – dlaczego warto skorzystać?

Jeśli po raz pierwszy mamy do czynienia z odchudzaniem, warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy dietetyka. Dieta powinna być odpowiednio dopasowana do nas i naszego trybu życia. Inną dietę będą miały osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, a inną te, które na co dzień mają wiele ruchu. Dobry dietetyk przed ułożeniem jadłospisu poprosi nas o aktualne badania krwi. Oceni nasz stan zdrowia, dzięki któremu dowie się, jakich składników wprowadzić więcej, a które wyeliminować. Warto skorzystać z porady dietetycznej, bo dieta zostanie odpowiednio ułożona do nas. Dzięki temu szybko zrzucimy nadprogramowe kilogramy, nie uzyskując przy tym efektu jo-jo. Korzystając z porady dietetycznej mamy gwarancję na:

  • pyszną i skuteczną dietę,
  • stałe konsultacje ze specjalistą,
  • ogromną dawkę motywacji,
  • regularne pomiary,
  • ułożenie indywidualnej diety z uwzględnieniem upodobań żywnościowych pacjenta.
Poradnia dietetyczna Poznań

Aktywny tryb życia – dlaczego warto go prowadzić?

Dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną daje znacznie lepsze rezultaty. Regularna aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie nie tylko na wygląd naszej sylwetki, ale również na naszą kondycję. Uprawiać możemy różnorodne sporty. Od biegania, po różnorodne sztuki walki. Sport również wpływa na naszą koordynacje ruchową. Mamy więcej energii do działania.

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są gwarancją na uzyskanie szczupłej i zdrowej sylwetki. Należy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Minimalna ilość spożywanej wody wynosić powinna minimum 2 litry dziennie.