Bez kategorii

Frezowanie CNC Poznań – sposób na precyzyjną obróbkę przedmiotów

Toczenie cnc Poznań

Z roku na rok możemy obserwować coraz większą automatyzację procesów. Dynamiczny rozwój nowych technologi sprawił, że obecnie możliwa jest masowa produkcja elementów w szybki i precyzyjny sposób przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów produkcji. Osiągalne jest to dzięki pojawieniu się technologii CNC. Dowiedz się na czym polega frezowanie CNC Poznań.

Na czym polega CNC?

Obróbka CNC jest procesem skomputeryzowanym. Działanie tokarki czy frezarki reguluje napisane wcześniej oprogramowanie, a cały proces jest kontrolowany przez sterowniki. Potrzebny jest także operator, który  przy pomocy specjalnego interfejsu będzie weryfikował pracę. Obróbka CNC jest bardzo ceniona za możliwość szybkiego, dokładnego i relatywnie taniego wykonywania prac. Cały proces zaczyna się od napisania programu. Powstaje wzór funkcji, który będzie określał przygotowany do wycięcia kształt. Informacja dociera do urządzenia i sterownik maszyny CNC przetwarza wskazane parametry na mechaniczny ruch. Najpopularniejsze metody CNC to frezowanie, toczenie i wycinanie.

Toczenie CNC Poznań

Toczenie CNC to proces, który pozwala na uzyskanie brył obrotowych i nieobrotowych w bardzo szybki i precyzyjny sposób. Możemy wykonać bryłę obrotową w dowolnym kształcie bez wykorzystywania innych narzędzi i maszyn. Dzięki zastosowaniu tokarek CNC z możliwością obsługi narzędzi obrotowych, możemy wykonać bryłę nieobrotowych bez konieczności frezowania. 

Frezowanie CNC Poznań

Frezowanie CNC Poznań

Frezowanie CNC jest to proces obróbki skrawaniem. Obróbka skrawaniem pozwala na kształtowanie produktu, nadanie mu konkretnych wymiarów, kształtu, a nawet właściwości powierzchni poprzez usuwanie z niego naddatku materiału. Przebieg frezowania przejmuje mikrokomputer, zintegrowany z częścią sterującą obrabiarki. W przypadku frezowania CNC, czynności takie jak ustawienie posuwów i pozycji narzędzia, pobranie narzędzia z magazynu oraz jego zamocowanie we wrzecionie, włączenie/wyłączenie chłodziwa, dobór obrotów wrzeciona zostają przejęte przez odpowiednio napisany program.