Bez kategorii

Jak wybierać taśmy przenośnikowe?

Przenośniki kubełkowe

Transport kojarzy nam się z samochodami ciężarowymi czy dostawczymi. Jednak do transportowania wykorzystywane są również przenośniki – najczęściej ślimakowe i kubełkowe. Przenoszą materiały sypkie z punktu A do punktu B. Najczęściej wykorzystywane są w kopalnia, żwirowniach i gospodarstwach rolnych.

Przenośniki ślimakowe i kubełkowe – charakterystyka

Przenośniki ślimakowe wykonywane są ze stali zwykłych, nierdzewnych oraz kwasoodpornych i takich, które odporne są na ścieranie. Wyróżnia się przenośniki pełne oraz wstęgowe. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie. Stosuje się je głównie w zakładach produkcyjnych, do transportowania materiałów sypkich.

Przenośniki kubełkowe wykorzystywane są do transportowania materiałów w pionie. Ogromną zaletą tych przenośników jest ich wydajność. Przenośniki dobierane są w zależności od takich parametrów jak: wysokość, na jaką kubełki mają się wznosić; pojemność kubełków; prędkość czy wydajność urządzenia.

Na co zwracać uwagę kupując przenośniki?

Jest wielu sprzedawców przenośników transportowych. To, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu to: długość, wydajność, wysokość podnoszenia, możliwość podłączenia do instalacji odpylającej, charakterystyka budowy, moc oraz dozowanie. Ceny takich przenośników mogą znacząco różnić się, dlatego też warto zwracać uwagę jeszcze na inne aspekty.

Przenośniki kubełkowe

Dobór odpowiedniego przenośnika – dlaczego jest tak ważny?

Aby przenośnik spełniał swoją funkcję niezbędne jest odpowiednie jego dobranie. Prawidłowe i sprawne działanie całego systemu uzależnione jest właśnie od tego. W zależności od rodzaju transportowanego materiały, dobiera się odpowiedni rodzaj taśmy transportującej. Firmy, które zajmują się sprzedażą taśm przenośnikowych, oferują również fachowe doradztwo oraz w razie awarii – serwis. Warto zdecydować się na zakup takiego produktu właśnie w takim miejscu. W ten sposób zaoszczędzimy sobie stresu.