Bez kategorii

Pellet drzewny – czy obecnie warto w niego inwestować?

Sprzedaż pelletu drzewnego

Trwający rok to szereg zawirowań na rynku opałów w Polsce, paliwa wszelkiego typu drożeją i są ciężko dostępne dla kupujących. Sprzedaż pelletu drzewnego odbywa się jednak bez większych zakłóceń. Czy warto więc zmienić sposób ogrzewania i wybrać pellet drzewny?

Zalety pelletu drzewnego

Każdy materiał opałowy ma swoje wady i zalety. Obiektywnie patrząc, pellet drzewny ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Dlaczego? Otóż przede wszystkim jest to całkowicie naturalny materiał opałowy, który obecnie okazuje się rewelacyjną alternatywą dla drożejącego i niedostępnego węgla! Punkty prowadzące sprzedaż pelletu drzewnego wskazują na jego minimalny wpływ na środowisko naturalne. Pellet drzewny powstaje w wyniku użycia wysokiego ciśnienia na biomasę, w tym przypadku drewno, które pochodzi z upraw energetycznych, odpadów drewna, łupin, kory. Pochodzi też w znacznej części z trocin drewna, które w innym przypadku byłyby odpadem tartaków. Kolejną zaletą pelletu drzewnego jest fakt, iż jest najbardziej efektywnym paliwem w kwestii omawiania opalania biomasą. Warto też zauważyć, że spalanie pelletu drzewnego to minimalna produkcja popiołu, który jest sporym problemem w kwestii odpadów spalania. 

Czym kierować się przy kupnie?

Jeśli decydujemy się na opalanie pelletem drzewnym, warto wiedzieć, któremu producentowi, który prowadzi sprzedaż pelletu drzewnego zaufać. Czym więc kierować się przy kupnie? Przede wszystkim sprawdzić należy, czy producent rzeczywiście wykorzystuje do produkcji pelletu odpady lub przeznaczone do tego elementy drewna. Bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie certyfikatów, które posiada! O czystości pelletu drzewnego świadczy certyfikat DIN Plus, natomiast o minimalnej ilości popiołu informuje nas europejska norma EN Plus A1. Weryfikując te certyfikaty masz pewność, że kupowany pellet jest wolny od szkodliwych metali ciężkich i odpowiednio wyprodukowany!

Producent pelletu drzewnego

Dlaczego warto odwiedzić producenta pelletu drzewnego?

– jest to paliwo ekologiczne,

– gwarantuje niewielką produkcję popiołu,

– jest stosunkowo ekomicznym opałem,

– gwarantuje wysoką energetyczność wśród innych biomas.