Bez kategorii

Ortopeda Poznań – prywatnie czy na kasę chorych?

Ortopeda Poznań

Co jeśli ortopeda świadczący usługi w Twojej miejscowości może poszczycić się naprawdę dobrymi opiniami swoich pacjentów, ale Ty wahasz się – leczenie prywatne przedstawia Ci się tylko w najsłabszych stronach. Czym różni się leczenie na kasę chorych od prywatnego?

Czym się różni NFZ od prywatnej opieki medycznej?

Ubezpieczenie medyczne pozwala na realizowanie pomocy pacjentowi ze strony lekarzy; a na rynku funkcjonują dwa rodzaje takich ubezpieczeń, z czego jedno jest składką ściąganą obowiązkowo co miesiąc z naszych wynagrodzeń (struktura NFZ), natomiast drugie opiera się na datkach pracodawcy lub naszych własnych prywatnych środkach – to właśnie jest prywatne ubezpieczenie medyczne. Trudne pojęcia wymagają prostego wyłożenia.

Ortopeda Poznań – pole jego działalności

Ortopeda Poznań to specjalista zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń, urazów wrodzonych oraz nabytych nieprawidłowości układu kostno-mięśniowo-stawowego (narządów ruchu), a także usprawnianiem pourazowym. Najczęściej do ortopedy zgłaszają się pacjenci z problemami takimi jak złamania kości i urazy stawów. Po pomoc do ortopedy można się także zwrócić m.in. z wadami kręgosłupa. Z tego powodu ortopeda jest lekarzem wszechstronnie uzdolnionym, którego opieki potrzebują pacjenci każdej grupy wiekowej.

Dobry ortopeda Poznań

Dobry ortopeda Poznań – prywatne leczenie

Są ludzie, którzy nie widzą żadnego sensu w tym, aby leczyć się prywatnie. Niestety, ale koszty wizyt muszą zostać pokrywane z naszej kieszeni. Często zdarza się, że na wizytę u dobrego ortopedy w Poznaniu musimy czekać na swoje miejsce w placówce publicznej – nawet jeśli czekanie zajmuje miesiące, a przecież nie zawsze mamy tyle czasu do dyspozycji (niektóre zabiegi muszą być wykonane natychmiastowo, bo choroba organizmu szkodzi narządom i może dojść do powikłań pochorobowych). Na zabieg na stawie kolanowym musisz odczekać w placówce publicznej do trzech miesięcy.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: nie zawsze warto przepłacać i chodzić do prywatnego ortopedy, ale jednocześnie nie powinniśmy skąpić na prywatne wizyty, gdy nasz stan zdrowia każdego dnia się pogarsza.