Bez kategorii

Rury żaroodporne I inne funkcjonalne stale dostępne na rynku

Blacha kwasoodpona

Wytrzymałe i wielofunkcyjne stale znalazły już swoich wielbicieli – i słusznie, bo są bardzo powszechne w przemyśle i użytkowane prawie na każdym kroku przez producentów, ze względu na swoje cudowne właściwości antykorozyjne i wysoką odporność termiczną.

Użyte nawet jako meble, cóż to za stal!

Ważną cechą mebli ze stali nierdzewnej jest ich lekkość, a zarazem stabilność, co sprawia, że bez problemu możemy urządzić idealne miejsce pracy, zapewniając wygodę oraz – jakże ważne w lokalach gastronomicznych – bezpieczeństwo (to głównie w kuchniach restauracyjnych właściciele ulegają pokusie mebli kuchennych ze stali nierdzewnej). Przedmioty z blach kwasoodpornych są tanie, poddawane recyklingowi i łatwo o ich wyczyszczenie. To prawdziwy majstersztyk wśród mebli kuchennych!

Rury żaroodporne

Rury żaroodporne znajdziesz w swoim kominie!

Kominy żaroodporne stosowane są do odprowadzania spalin z kotłów lub kominków opalanych paliwem stałym – drewnem. Montowane mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Niejednokrotnie chęć posiadania kominka w domku letniskowym wymusza znalezienie takiego komina ze specjalną wbudowaną stalą żaroodporną. System dwuścienny izolowany tych kominków pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w domu. Jest odporny na osadzanie sadzy i na korozję, która pojawia się na kominach bez odpowiednio zamontowanych rur żaroodpornych. Rury żaroodporne cechuje to, że wykonane są ze stali o dużej grubości. Sprawia to, że są w stanie wytrzymać nawet bardzo wysokie temperatury. Jeśli wybierzesz dobrze dopasowany model rur żaroodpornych do swojego komina, będą one w stanie trwale chronić Twój dom przed osadzającą się sadzą i niebezpiecznymi, trującymi dla otoczenia gazami. Ze stali można również wykonać wkłady kominowe, które uszczelniają komin i umożliwiają odprowadzenie spalin z instalacji grzewczej. Odpowiedni wkład żaro- lub kwasoodporny powinien ochronić komin przed zamakaniem oraz dać możliwość na odprowadzenie skroplin na zewnątrz komina.

\