Bez kategorii

Pozwolenie zintegrowane Poznań – co warto wiedzieć o pozwoleniach środowiskowych?

Pozwolenie zintegrowane Poznań

Z roku na rok coraz bardziej zwracamy uwagę na ochronę środowiska. Powstają nowe pomysły i sposoby, jak ograniczyć wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli chodzi o powstawanie nowych przedsiębiorstw to znaczącą rolę odgrywają tutaj różne pozwolenia – w tym zintegrowane, oraz pozwolenie na emisję. Sprawdź, czym charakteryzują się.

Pozwolenie zintegrowane Poznań – co warto o nim wiedzieć?

W firmach, które swoją działalnością powodować mogą zanieczyszczenie powietrza, często wymagane jest uzyskania pozwolenia integrowanego. Pozwolenie zintegrowane to licencja, która udzielana jest na prowadzenie działalności przemysłowe, Uzyskują je różne instalacje, do których zaliczamy te:

  • wytwarzające energię i paliwa,
  • służące do chowu lub hodowli zwierząt,
  • mleczarnie, rzeźnie, ubojnie,
  • do produkcji i obróbki metali,
  • do produkcji papieru, płyt wiórowych.

Również i przedsiębiorstwa działające w przemyśle mineralnym, chemicznym, czy w gospodarce odpadami muszą ubiegać się o pozwolenie zintegrowane.

Pozwolenie na emisję Poznań

Pozwolenie na emisję Poznań – kto musi się o nie ubiegać?

Posiadasz instalację, która wytwarza i emituje gazy i pyły? Jeśli tak, to często wprowadzanie ich do powietrza wymaga pozwolenia na emisję. Do przykładowych instalacji zaliczymy kocioł grzewczy, suszarnię oraz chlewnię. Uzyskanie pozwolenia koniecznie jest, w przypadku, kiedy emisja odbywa się w sposób zorganizowany – czyli poprzez komin lub wentylację mechaniczną. Zastanawiasz się, w jakim miejscu można uzyskać takie pozwolenie? Usługę zrealizować można w:

  • starostwie powiatowym,
  • urzędzie marszałkowskim,
  • regionalnej dyrekcji ochrony środowiska,
  • urzędzie dzielnicowym.

Na uzyskanie pozwolenia oczekuje się nie dłużej niż miesiąc. Jest ono odpłatne. Oczywiście w przypadku uzyskania negatywnej odpowiedzi, można odwoływać się.

Często rozpoczęcie działalności wymaga uzyskania wielu zgód i pozwoleń. Związane są one również z ochroną środowiska. Każdy z nas powinien podejmować działania, w celu eliminacji zanieczyszczeń. Stan zanieczyszczenia z roku na rok pogarsza się, dlatego warto podjąć działania już dziś.