Bez kategorii

Rozbiórki Bydgoszcz, wyburzenia – co warto o nich wiedzieć?

Rozbiórki Bydgoszcz

Chcesz pozbyć się starego, nieużywanego budynku? Nie zawsze remont lub odnowienie budynku jest opłacalne, dlatego wiele osób decyduje się na jego wyburzenie bądź rozbiórkę. Co w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na jeden z tych procesów? Jak się do niego należy przygotować, nie tylko w kwestii organizacyjnej, ale również i formalnej?

Rozbiórki kujawsko-pomorskie –  zgłoszenie czy pozwolenie?

W zależności od rodzaju czy stanu budynku podejmuje się jedno z trzech działań, które dotyczą pozbycia się obiektu. Najprostsza sytuacja jest wtedy, kiedy nie potrzebujemy ani zgłoszenia, ani pozwolenia urzędowego. Jeśli nie wiemy, czy budynek, który zamierzamy wyburzyć wymaga pozwolenia, należy przeanalizować ustawę, w której znajdziemy listę warunków.

Na pewno obiekty, które są zabytkami lub są pod ochroną konserwatorską wymagają pozwolenia na rozbiórkę lub wyburzenie. Problem występuje, kiedy od granicy działki nie jest zachowana odpowiednia odległość – wynosi ona minimum połowę wysokości budynku, który chcemy rozebrać. W innym przypadku wystarczy jedynie zgłoszenie rozbiórki.

Rozbiórki Bydgoszcz – krok po kroku

Jeśli decydujemy się na rozbiórkę budynku, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy firm, które posiadają wyspecjalizowany do tego sprzęt. Najważniejszym etapem rozbiórki jest planowanie. Usystematyzowanie wszelkich działań pozwoli na trzymanie się planu działania. Dzięki temu prace rozbiórkowe przebiegną bez zbędnych komplikacji i przykrych niespodzianek.

Rozbiórki kujawsko-pomorskie

Plan działania powinien zawierać:

  1. Charakterystykę budynku – wielkość, stan budynku, informacje o instalacjach wodociągowych bądź gazowych,
  2. charakterystykę przeprowadzenia rozbiórki – kolejność prac, które zostaną wykonane w etapie rozbiórki obiektu,
  3. Sposoby dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa, podczas przeprowadzania prac.

Decydując się na rozbiórkę lub wyburzenie budynku należy rozeznać się, czy wystarczy nam uzyskanie samego pozwolenia czy też trzeba ubiegać się o pozwolenie. Pierwszym, najważniejszym krokiem jest sporządzenie planu działania – pamiętaj o tym! Dzięki niemu prace rozbiórkowe przeprowadzone zostaną szybko i bezproblemowo.