Bez kategorii

Zadbaj o siebie jeszcze przed sezonem letnim

bloczek polerski do paznokci

Jak prawidłowo powinno się dbać o włosy i paznokcie? Te pytania zadaje sobie każda kobieta, jednak nie ma jednego sposobu dla każdego. Istnieją jednak pewne rutyny, o których warto pamiętać. Jednak przez to, że większość z nas żyje w pośpiechu, bardzo trudno jest zaplanować sobie codzienną oraz odpowiednią pielęgnację. Jest to bardzo ważne, dlatego warto poświęcić chociaż pół godziny dziennie na zadbanie o siebie. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej.

Jak dbać o włosy?

Kluczem do pięknych i zdrowych włosów jest stosowanie świadomej pielęgnacji. Świadoma pielęgnacja, to odpowiednie dbanie o kondycję włosów. Początki takiej pielęgnacji wymagają poświęcenia czasu na poznanie składów i produktów, które powinniśmy stosować, ale w ciągu kilku miesięcy, powinniśmy się do tego przyzwyczaić. Do pielęgnacji wystarczy dobrać:

  • szampon łagodny,
  • szampon mocny,
  • peeling do skóry głowy,
  • odżywki,
  • maski,
  • oleje,
  • olejki.

Po zainwestowaniu we wszystkie produkty, czas na ułożenie własnej pielęgnacji. Stosujmy to, co nasze włosy najbardziej lubią podczas codziennego mycia, a produkty, które są gorzej przyswajane – rzadziej. Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy robić peeling skóry głowy oraz myć ją mocniejszym szamponem oczyszczającym. Pomoże to w oczyszczaniu skóry głowy i włosów, a dodatkowo zwiększy przyswajanie innych składników. To samo dotyczy olejowania włosów. Odżywki i maski najlepiej nakładać co każde mycie. Olejkami lub specjalnymi kremami możemy zabezpieczać końcówki włosów przed działaniem czynników zewnętrznych.

pilniki do paznokci hurtownia

Jak dbać o paznokcie?

Do zadbanych paznokci z pewnością przyda nam się bloczek polerski do paznokci oraz pilnik do paznokci. Pilniki do paznokci hurtownia pomogą uzyskać odpowiedni kształt paznokcia, a bloczek polerski wypoleruje jego strukturę. Na sam koniec możemy nałożyć odżywkę do paznokci, która przyśpieszy ich wzrost i nawilży je. Pamiętajmy o dbaniu nie tylko o paznokcie, ale także o całe ręce. Regularnie stosujmy kremy nawilżające lub maski, które zabezpieczą ręce przed działaniem czynników zewnętrznych.